Senaste graderingar till svartbälte i Sverige
 
Förklaring:
  - under behandling
  - ankommit från ITF
  - levererat klart tillbaka till klubbansvarige eller direkt till den graderade personen
Mer info om senaste graderingar i Sverige >
 
Grad. datum Namn Klubb Grad Graderingsinstruktör
17-08-19 Gustaf Silvergran Linköping 3 Dan Riksgradering 3
17-08-19 Oscar Aspelin Torslanda 3 Dan Riksgradering 3
17-06-17 Darina Tollbo Jönköping 1 Dan Patrik Carlström, 5 Dan
17-06-17 Filippa Lundin Jönköping 1 Dan Patrik Carlström, 5 Dan
17-06-17 Måns Sjöstedt Jönköping 1 Dan Patrik Carlström, 5 Dan
17-06-11 Carolina Fougner Mariestad 1 Dan Mimmi Oskarsson, 6 Dan
17-06-01 Wilhelm Herlenius Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
17-06-01 Dan Solér Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
17-06-01 Isabelle Norrman Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
17-06-01 Therese Högberg Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
17-05-26 Ola Eriksson Uddevalla 2 Dan Daniel Salomonsson, 5 Dan
17-05-26 Omnia Yousofi Uddevalla 1 Dan Daniel Salomonsson, 5 Dan
17-05-26 Max Bryggman Uddevalla 1 Dan Daniel Salomonsson, 5 Dan
17-05-26 Philip Lund Uddevalla 1 Dan Daniel Salomonsson, 5 Dan
17-05-26 Fredrik Matsson Trollhättan 1 Dan Magnuss Ljunggren, 4 Dan
17-05-26 Daniel Mandorff Trollhättan 1 Dan Magnus Ljunggren, 4 Dan
17-05-26 Alexander Zipp Trollhättan 1 Dan Magnus Ljunggren, 4 Dan
17-05-21 Simon Petersson Frölunda 2 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
17-05-21 Tonia Tell Cerexhe Frölunda 2 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
17-05-21 Jasper Wärff Partille 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
17-05-21 Mats Fredrikson Partille 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
17-05-21 Richard Parsmar Partille 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
17-05-21 Emil Fredrikson Partille 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
17-05-20 Robert Fransson Värnamo 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
17-04-01 Robert Andersson Bildal 6 Dan Riksgradering 2
17-04-01 Markus Wittebo Frölunda 6 Dan Riksgradering 2
17-04-01 Daniel Salomonsson Uddevalla 5 Dan Riksgradering 2
17-03-26 Roger Kohlström Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
17-03-26 Julia Eklöf Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
17-03-26 Antipas Tersenidis Södermalm 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
17-02-16 Kadir Massimov Södertälje 2 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
17-02-16 Zoran Kvocka Södertälje 2 Dan certifikatbyte
17-02-04 Camilla Van Berlekom Kärra 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
17-02-04 Malin Stiernström Kärra 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
17-03-03 Swavek Dydiszko Skövde 8 Dan ITF Convention Spanien
17-01-22 Martin Persson Partille 3 Dan Riksgradering 1
17-01-22 Orlando Roudette Tyresö 3 Dan Riksgradering 1
17-01-22 Josefine Tolf Göteborg 3 Dan Riksgradering 1
17-01-22 Mikael Thorkilsson Partille 3 Dan Riksgradering 1
17-01-12 Sofia Gustavsson Södermalm 2 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
17-01-12 Hidajet Hadzic Bohus 2 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
16-12-21 Emil Blom Stenungsund 1 Dan Niklas Enander, 6 Dan
16-12-19 Niclas Holmblad Torslanda 2 Dan Robert Andersson, 5 Dan
16-12-19 Sebastian Myrbäck Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 5 Dan
16-12-12 Aida Komic Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
16-12-11 Dino Mujanovic Gnesta 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
16-12-11 Daniel Lindqvist Linköping 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
16-12-11 Christer Eklöf Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
16-12-11 Tommie Lindquist Nynäshamn 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
16-12-10 Micael Gustafsson Skövde 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-12-10 Philip Ericsson Skövde 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-12-10 Ann-Marie Brömvik Partille 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-12-10 Tilde Ericsson Skövde 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-12-10 Martynika Zoniuk Skövde 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-12-10 Amanda Strömberg Skövde 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-12-08 Emma Gustafsson Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
16-12-08 Adam Helamb Frölunda 1 Dan Henrik Drottz, 4 Dan
16-12-08 Anton Norén Frölunda 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-12-08 Jonathan El Kadi Kärra 1 Dan Patrik Malmenklev, 4 Dan
16-12-08 Linn Fingarsen Kärra 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-12-08 Ahmed Kapetanovic Kärra 1 Dan Patrik Malmenklev, 4 Dan
16-12-08 Jörgen Schmidt Kärra 1 Dan Patrik Malmenklev, 4 Dan
16-12-08 Daniel Vallin Kärra 1 Dan Patrik Malmenklev, 4 Dan
16-12-08 Erik Hultander Kungsbacka 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
16-09-29 Anton Ekblad Mölnlycket 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
16-09-29 Oliver Savklint-Falk Kungsbacka 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
16-09-29 Oliver Wiksten Kungsbacka 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
16-06-27 Gustav Olsson Stenungsund 3 Dan Niklas Enander, 6 Dan
16-06-27 Rebecka Johansson Bohus 1 Dan Niklas Enander, 6 Dan
16-06-27 Hussein Al-debis Bohus 1 Dan Niklas Enander, 6 Dan
16-06-17 Jonas Hietala Linköping 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
16-06-17 Hannes Holm Linköping 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
16-06-13 Jennifer Almgren Mölndal 2 Dan Mikael Birgerson, 5 Dan
16-06-13 John Rayner Mölndal 1 Dan Mikael Birgerson, 5 Dan
16-06-13 Andrea Almgren Mölndal 1 Dan Mikael Birgerson, 5 Dan
16-06-10 Anders Holm Skövde 2 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-06-10 Richard Holgersson Skövde 2 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
16-05-30 Filip Claesson Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
16-05-28 Peter Logozar Ljungby 7 Dan IIC Polen
16-05-23 Madeleine Palmersjö Frölunda 2 Dan Markus Wittebo, 5 Dan
16-05-23 Göran Hansson Frölunda 2 Dan Markus Wittebo, 5 Dan
16-05-23 Erik Sjöback Partille 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-05-23 Joakim Stiernman Frölunda 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-05-23 Stefan Holmgren Frölunda 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-05-23 Max Hammarén Frölunda 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-05-23 Steven Heiskanen Partille 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-05-23 Kerim Kapetanovic Kärra 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
16-05-22 Christina Plymouth Billdal 1 Dan Robert Andersson, 5 Dan
16-05-22 Ulricha Cedergren Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
16-05-22 Peter Lindström Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
16-05-22 Joacim Kjellgren Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
16-05-22 Timmy Pelli Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
16-01-30 Anton Hansson Kärra 2 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
15-12-19 Jonny Liljedal Vinblad Södermalm 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-12-19 Erik Luhr Södermalm 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-12-19 Stefan Andersson Södermalm 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-12-19 Mickael Arias Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-12-19 Chaleewan Patthamapranee Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-12-19 Anders Lindahl Stockholm 2 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-12-19 Jill Håkansson Stockholm 2 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-12-16 Göran Nilsson Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 6 Dan
15-12-16 Ines Fiedler Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 6 Dan
15-12-14 Alice Hildor Kungsbacka 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
15-12-14 Ellen Johansson Mölnlycke 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
15-12-14 Ellen Norgren Kungsbacka 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
15-12-12 Daniel Johansson Stockholm 3 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
15-12-12 Thomas Karlsson Södermalm 3 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
15-12-12 Abashka Alchagirova Skövde 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
15-12-12 Fanny Carlsson Skara 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
15-12-12 Josef Wallgren Stockholm 1 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
15-12-10 Henrik Drottz Partille 4 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
15-12-10 Johan Ivarsson Trollhättan 4 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
15-12-10 Jonathan Rydberg Partille 3 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
15-12-10 Simon Easterling Partille 3 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
15-12-10 Beatrice Skyman Ale 2 Dan Markus Wittebo, 5 Dan
15-12-10 Alexander Hansson Kärra 2 Dan Markus Wittebo, 5 Dan
15-12-10 Cathrine Petersson Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-12-10 Sofi Gummeson Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-12-10 Johanna Lindberg Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-12-10 Malin Hansson Kärra 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-12-10 Bjarne Svantesson Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-12-10 Torbjörn Andersson Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-12-10 Fisnik Bara Partille 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-10-11 Håkan Hansson Frölunda 7 Dan IIC Argentina
15-09-20 William Grass Gnesta 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-09-20 Micael Tunner Nynäshamn 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-07-31 Niklas Marmheden Göteborg 3 Dan Niklas Enander, 6 Dan
15-07-31 Oskar Malaga Göteborg 3 Dan Niklas Enander, 6 Dan
15-07-31 Madeleine Johansson Göteborg 2 Dan Niklas Enander, 6 Dan
15-07-31 Nils-Petter Sköld Göteborg 1 Dan Niklas Enander, 6 Dan
15-06-17 Hulan Huynh Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 6 Dan
15-06-17 Kevin Truong Ljnugby 1 Dan Peter Logozar, 6 Dan
15-06-17 Dennis Truong Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 6 Dan
15-06-13 Gustaf Silvergran Linköping 2 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-06-13 David Cameron Jönköping 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-06-13 Mihir Couhan Jönköping 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-06-13 Alexandr Sötnik Södermalm 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-06-13 Marlene Andersson Södermalm 1 Dan Arto Alahäivälä, 5 Dan
15-06-13 Patrik Malmenklev Kärra 4 Dan Swavek Dydiszko, 7 Dan
15-06-13 Maria Hovelius Jönköping 3 Dan Peter Logozar, 6 Dan
15-05-29 Mikael Ytterstedt Kungälv 1 Dan Georg Hartner, 4 Dan
15-05-23 Niclas Holmblad Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 5 Dan
15-05-23 Oliwer Jonsson Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 5 Dan
15-05-23 Oscar Aspelin Torslanda 2 Dan Robert Andersson, 5 Dan
15-05-23 Tommy Linder Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
15-05-23 Jonas Wittholt Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
15-05-14 Elvis Tulek Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-05-14 Erik Börner Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-05-14 Albin Attebo Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
15-05-12 Birger Hanssen Frölunda 2 Dan Håkan Hansson, 6 Dan
 

MER INFO OM SENASTE GRADERINGAR
Här kan man alltid se uppdaterad info om SAMTLIGA senaste graderingar till svartbälte i Sverige, under förutsättning att handlingar och graderingsavgifter har skickats till kansliet.

Syftet med denna avdelningen är att hjälpa till att administrera svartbältesgraderingar för graderingsinstruktörer, klubbledare samt självklart för de som genomgått själva graderingen.

Listan kommer att uppdateras kontinuerlig efter insända ansökningar och graderingsavgifter från landets graderingsinstruktörer. Detta skall enligt reglerna inte ta mer än 4 veckor efter genomförd gradering.

Obs! Det är mycket viktigt att utförda graderingar finns med på bifogad lista. Observera att endast graderingar publicerade på vår hemsida skickas vidare till ITF för behandling.
Skulle trots allt inte någons gradering komma upp på listan, efter den obligatoriska tiden, ber vi er att kontakta kansliet omgående för att klara upp problemet.