RESULTAT
KADETTER MÖNSTER
MAV+AVANCERAT FLICKOR 6-1KUP 1. Mina Dahl, Partille TKD 2.
Julia Andersson, Skövde TKD 3. Lovisa Surwee, Sthlm ITF
NYBÖRJARE POJKAR 1. Viktor Carlsson, Ljungby TKD 2. William
Grass, Gnesta TKD 3. Kevin Moberg, Mariestad TKD
MELLANAVANCERAT POJKAR 1. Theo Hafström, Södermalms TKD 2.
Andreas Lindholm, Se-Jong TKD 3. Fredrik Borgen, Gnesta TKD
AVANCERAT POJKAR 1. Rasmus Holmskov, Ljungby TKD 2. Daniel
Logozar, Ljungby TKD JUNIORER MÖNSTER DAMER
MELLANAVANCERAT 1. Andrea Almgren, Mölndal TKD 2.
Alexandra Regner, Lindome TKD DAMER AVANCERADE 1.
Thea Eriksson, Ljungby TKD 2. Nikita Narshi, Mariestads TKD 3.
Louise Phu, Ljungby TKD DAMER TOPP 1. RINGQVIST
Elin – Skövde TKD HERRAR MELLANAVANCERAT 1. Markus
Alvila, Mariestads TKD 2. Julian Jujanovic, Lindome TKD 3. Kristian
Ejde, Lindome TKD HERRAR AVANCERADE 1. ASPELIN
Oscar – Torslanda TKD HERRAR TOPP 1. Philip
Korkis, Skövde TKD 2. Ivan Kallstenius, Södermalms TKD 3. Faruk
Jujic, Ljungby TKD SENIORER MÖNSTER
DAMER MELLANAVANCERAT 1. Sofia Gustavsson, Södermalms
TKD 2. Mirja-Karin Pettai, Södermalms TKD 3. Fanny Sellberg, Lindome
TKD DAMER TOPP 1. Malin Nilsson, Skövde TKD 2.
Maria Lehtimäki, Södermalms TKD 3. Emelina Vanilja, Lindome TKD
HERRAR MELLANAVANCERAT 1. Erik Hayling, Lindome TKD
2. Kadri Massimov, Södermalms TKD 3. Anton Nöjd, Lindome TKD
HERRAR AVANCERADE 1. Niklas Gustavsson, Torslanda TKD
HERRAR TOPP 1. Jimmie Lidén, Mariestads TKD 2.
Pontus Nelldal, Södermalms TKD 3. Stefan Plomgren, Lindome TKD
KADETTER KAMP MAV+AVANCERAT FLICKOR
6-1KUP -150/-160 1. Lovisa Surwee, Sthlm ITF 2. Ann
Köling, Sthlm ITF 3. Julia Andersson, Skövde TKD +160
1. Madelene Johansson, Se-Jong Floda 2. Lisa Holm, Södermalms TKD 3.
Mina Dahl, Partille TKD NYBÖRJARE POJKAR
-150/-160 1. Viktor Carlsson, Ljungby TKD 2. Max
Jansson, Tyresö Kampsport 3. Timmy Pelli, Lindome TKD +160
1. Kevin Moberg, Mariestads TKD 2. William Grass, Gnesta TKD 3.
Rusen Yilmaz, Tyresö Kampsport MELLANAVANCERAT POJKAR
-150 1. Kien Jörgensen, Södermalms TKD 2. Benjamin
Edmark, Gripen IF -160 1. Fredrik Borgen, Gnesta
TKD 2. Leon af Sandberg, Södermalms TKD +160 1.
Andreas Lindholm, Se-Jong TKD 2. Theo Hafström, Södermalms TKD
AVANCERAT POJKAR +160 1. Rasmus
Holmskov, Ljungby TKD 2. Jakob Alami, Tyresö Kampsport 3. Daniel
Logozar, Ljungby TKD JUNIORER KAMP
DAMER MELLANAVANCERAT +60kg 1. Andrea Almgren,
Mölndal TKD 2. Alexandra Regnér, Lindome TKD DAMER
AVANCERADE -50kg
1. Nikita Narshi, Mariestads TKD 2. Thea Eriksson, Ljungby TKD
DAMER TOPP -55kg 1. RINGQVIST Elin
– Skövde TKD HERRAR MELLANAVANCERAT -58kg
1. Markus Alvila, Mariestads TKD 2. Ashik Khan, Sthlm ITF 3. Julian
Vujanovic, Lindome TKD -70kg 1. Daniel Brännstam,
Tyresö Kampsport 2. Charbel Halef, Telge Kamsport +70kg
1. Kristian Ejde, Lindome TKD
HERRAR
AVANCERADE -63kg 1. Viktor Kvick,
Södermalms TKD 2. Oscar Aspelin, Torslanda TKD HERRAR
TOPP -58kg 1. Faruk Jujic, Ljungby TKD
2. Philip Korkis, Skövde TKD -70kg 1. Stefan
Popovic, Ljungby TKD 2. Carl-Johan Fridh, Gripen IF
SENIORER KAMP DAMER MELLANAVANCERAT
-52 kg 1. Spela Belca -63kg 1.
Mirja-Karin Pettai, Södermalms TKD 2. Sofia Gustavsson, Södermalms TKD
3. Challeewan Patthamapranee, Tyresö Kampsport DAMER TOPP
+70kg 1. Maria Hovelius, Ljungby TKD 2. Malin Nilsson,
Skövde TKD HERRAR MELLAN -63kg 1. Erik
Hayling, Lindome TKD 2. Junias Dag, Telge Kampsport +80kg
1. Raffe Niewarowski, Tyresö Kampsport 2. Anton Nöjd,
Lindome TKD HERRAR AVANCERADE -80 kg 1.
Niklas Gustavsson, Torslanda TKD 2. Cristoffer Martinsson, Telge
Kampsport +80kg 1. Mikael Lindelöf, Södermalms TKD
HERRAR TOPP -63kg 1. William Arnsmar, Lindome
TKD -71kg 1. Ilhom Yuldishev, Sthlm ITF 2.
Andreas Uppström, Södermalms TKD 3. Erik Ollman, Gripen IF
-80 kg 1. Jimmi Lidén, Mariestads TKD 2. Samir Mehinovic,
Södermalms TKD 3. Daniel Johansson, Sthlm ITF +80kg
1. Martin Englund, Södermalms TKD 2. Mathias Schönning, Södermalms TKD
3. Joakim Edmark, Gripen TKD
|