Senaste graderingar till svartbälte i Sverige
 
Förklaring:
  - under behandling
  - ankommit från ITF
  - levererat klart tillbaka till klubbansvarige eller direkt till den graderade personen
Mer info om senaste graderingar i Sverige >
 
Grad. datum Namn Klubb Grad Graderingsinstruktör
21-09-20 Bojan Konjicija Stockholm IG 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
21-09-18 Johan Ivarsson Trollhättan 5 Dan Riksgradering 13
21-09-18 Beatrice Skyman Kärra 3 Dan Riksgradering 13
21-09-18 Adam Helamb Frölunda 3 Dan Riksgradering 13
21-09-05 Christoffer Kronstrand Linköping 1 Dan Markus Känngård, 6 Dan
21-09-05 Samuel Hagert Linköping 1 Dan Markus Känngård, 6 Dan
21-09-05 Ludvig Höge Linköping 1 Dan Markus Känngård, 6 Dan
21-09-05 Matthias Burza Linköping 1 Dan Markus Känngård, 6 Dan
21-09-05 Rebecca Ivarsson Partille 1 Dan Henrik Drottz, 4 Dan
21-07-01 Jesper Appell Mariestad 1 Dan Mimmi Oskarsson, 7 Dan
21-06-21 Atabey Dözen Nynäshamn 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
21-06-21 Irvin Dözen Nynäshamn 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
21-06-21 Stefan Andersson Tyresö 2 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
21-06-21 Daniel Brännstam Tyresö 2 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
21-06-17 Bianca Karlstedt Frölunda 2 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-06-17 Jonathan Bylund Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
21-06-17 Elias Sahli Partille 1 Dan Henrik Drottz, 4 Dan
21-06-17 Rasmus Gullander Partille 1 Dan Henrik Drottz, 4 Dan
21-06-17 Nagham Jarawan Frölunda 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
21-06-17 Mariana Ståhlgren Frölunda 1 Dan Mattias Hoffman, 4 Dan
21-06-15 Karl Romanus Stockholm 1 Dan Örjan Eriksson, 5 Dan
21-06-15 Eva Furberg Stockholm 1 Dan Örjan Eriksson, 5 Dan
21-06-15 William Loo Stockholm 1 Dan Örjan Eriksson, 5 Dan
21-06-12 Lavinia Karlsson Bohus 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
21-06-11 Marius Kvamme Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-06-11 Oskar Wittholt Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-06-07 Camilla Holmblad Torslanda 2 Dan Mimmi Oskarsson, 7 Dan
21-06-07 Emma Aspelin Torslanda 2 Dan Mimmi Oskarsson, 7 Dan
21-06-05 Malte Sjöman Torslanda 1 Dan Oscar Aspelin, 4 Dan
21-06-05 Emelie Stavby Torslanda 1 Dan Oscar Aspelin, 4 Dan
21-06-05 Isak Lekberg Torslanda 1 Dan Oscar Aspelin, 4 Dan
21-06-05 Alexander Hallin Torslanda 1 Dan Oscar Aspelin, 4 Dan
21-06-04 Emma Andreasson Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
21-06-04 Marta Rozwens Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
21-05-31 Richard Hagelthorn Bäckemo Billdal 2 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-05-31 Johanna Lång Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-05-31 Elwira Svensson Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-05-31 Jack Holmström Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-05-31 Viktor Elofsson Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-05-31 Rasmus Björklund Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-04-10 Liam Thelander Jönköping 1 Dan Patrik Carlström, 6 Dan
21-04-10 Martin Liljeberg Jönköping 1 Dan Patrik Carlström, 6 Dan
21-03-20 Somia Hafezpour Eskilstuna 2 Dan Fredrik Hyllander, 5 Dan
21-03-20 Stefan Hallberg Strängnäs 1 Dan Michael Andersson, 4 Dan
21-03-20 Tobias Balck Strängnäs 1 Dan Michael Andersson, 4 Dan
21-03-20 Joachim Berntsen Strängnäs 1 Dan Michael Andersson, 4 Dan
21-02-27 Karl Lång Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-02-27 Love Wickelgren Svensby Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-02-27 David Hansson Bärring Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-02-27 Samuel Adolph Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-02-27 Jonathan Skoog Billdal 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
21-02-18 Jimmy Holmén Skövde 1 Dan Petra Dydiszko, 6 Dan
20-12-20 Mathias Hallin Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-12-20 Desirée Strandh Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-12-20 Tova Mattisson Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-12-20 Moa Holmblad Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-12-13 Ellie Karppinen Partille 1 Dan Simon Easterling, 4 Dan
20-12-13 Sofie Fredrikson Partille 1 Dan Simon Easterling, 4 Dan
20-12-13 Linda Wärff Partille 1 Dan Simon Easterling, 4 Dan
20-12-08 Noah Bratovic Johansson Frölunda 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
20-12-04 Olivera Pajevic Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
20-11-01 Olivia Frithiof Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
20-11-01 Alicia Fagerberg Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 Dan
20-11-01 Stephanie Forsell Lindome 1 Dan Stefan Plomgren, 4 dan
20-10-10 Filippa Lundin Jönköping 2 Dan Patrik Carlström, 6 Dan
20-10-01 Thomas Timan Strängnäs 1 Dan Fredrik Hyllander, 5 Dan
20-09-19 Oscar Aspelin Torslanda 4 Dan Riksgradering 12
20-09-05 Axel Moosberg Linköping 1 Dan Markus Känngård, 6 Dan
20-09-05 Vasile Baluta Linköping 1 Dan Markus Känngård, 6 Dan
20-08-20 Pontus Hjortskog Frölunda 2 Dan Håkan Hansson. 7 Dan
20-08-20 Magnus Berndtsson Partille 1 Dan Henrik Drottz, 4 Dan
20-08-20 Martin Karlstedt Frölunda 1 Dan Håkan Hansson, 7 Dan
20-08-20 Vincent Fröberg Frölunda 1 Dan Jonatan Rydberg, 4 Dan
20-08-20 Aleksander Zamac Partille 1 Dan Simon Easterling, 4 Dan
20-08-01 Py Pasanen Gnesta 1 Dan Marcus Känngård, 6 Dan
20-08-01 Daniel Ekendahl Gnesta 1 Dan Marcus Känngård, 6 Dan
20-08-01 Pär Karlström Flen 1 Dan Marcus Känngård, 6 Dan
20-08-01 Jonas Almqvist Flen 1 Dan Marcus Känngård, 6 Dan
20-08-01 Walid Mahrez Södertälje 1 Dan Marcus Känngård, 6 Dan
20-06-24 Mirza Rasidovic Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
20-06-24 Izabella Zeqiri Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
20-06-24 Linnea Brenning Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
20-06-24 Jonathan Petersson Ljungby 1 Dan Peter Logozar, 7 Dan
20-06-12 Elmedin Salihovic Bohus 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
20-06-12 Per-Åke Karlsson Bohus 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
20-06-12 Daniel Söderström Bohus 2 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
20-06-12 Oscar Jerez Bohus 2 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
20-06-08 Isabelle Engström Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
20-06-08 Joakim Kazanasmazidis Lindgren Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
20-05-08 Noah Liljerstam Tyresö 1 Dan Arto Alahäivälä, 6 Dan
20-06-07 Daniel Haag Floda 1 Dan Anders Holmberg, 5 Dan
20-06-06 Simona Zoniuk Skövde 1 Dan Petra Dydiszko, 6 Dan
20-06-06 Mats Wittholt Billdal 2 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-06-06 Jan Henrik Emanuelsson Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-06-06 Benjamin Karlsson Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-06-06 Sebastian Wagner Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-06-06 Helga Skúladóttir Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-06-06 Rasmus Holmblad Torslanda 1 Dan Robert Andersson, 6 Dan
20-05-31 Patrik Nyberg Ahlafors 2 Dan Niklas Enander, 7 Dan
20-05-31 Gunnar Hård af Segerstad Göteborg FC 2 Dan Niklas Enander, 7 Dan
20-05-30 Pernilla Johansson Stockholm 3 Dan Riksgradering 11
20-05-30 Stefan Kszak Jönköping 3 Dan Riksgradering 11
20-05-30 Christoffer Lejdborg Linköping 3 Dan Riksgradering 11
20-05-30 Adis Salja Jönköping 1 Dan Patrik Carlström, 6 Dan
20-02-20 Erik Kennerland Uddevalla 1 Dan Daniel Salomonsson, 5 Dan
20-02-20 Omnia Yousofi Uddevalla 2 Dan Daniel Salomonsson, 5 Dan
 

MER INFO OM SENASTE GRADERINGAR
Här kan man alltid se uppdaterad info om SAMTLIGA senaste graderingar till svartbälte i Sverige, under förutsättning att handlingar och graderingsavgifter har skickats till kansliet.

Syftet med denna avdelningen är att hjälpa till att administrera svartbältesgraderingar för graderingsinstruktörer, klubbledare samt självklart för de som genomgått själva graderingen.

Listan kommer att uppdateras kontinuerlig efter insända ansökningar och graderingsavgifter från landets graderingsinstruktörer. Detta skall enligt reglerna inte ta mer än 4 veckor efter genomförd gradering.

Obs! Det är mycket viktigt att utförda graderingar finns med på bifogad lista. Observera att endast graderingar publicerade på vår hemsida skickas vidare till ITF för behandling.
Skulle trots allt inte någons gradering komma upp på listan, efter den obligatoriska tiden, ber vi er att kontakta kansliet omgående för att klara upp problemet.